Špecializované pracovisko

Zdravie v dobrých rukách

Novinky

16. 10. 2019

Desať rokov spoločnej cesty

V tomto roku si pripomíname neuveriteľných desať rokov spoločnej cesty Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, a.s. a Detského kardiocentra. Spolupráca priniesla množstvo nových prvkov a vzácnych skúseností, ktorých výsledkom je úspešnosť liečby pacientov prechádzajúcich z rúk expertov v detskej kardiológii do sveta dospelých pacientov špičkového kardiologického pracoviska NÚSCH, a.s. Pri tejto príležitosti Nadácia Detského kardiocentra zorganizovala podujatie, ktoré sa nieslo v duchu osláv tejto vzácnej spolupráce.

Detail novinky...

11. 9. 2019

Sestry ako odborný dozor

V relácii "Reflex" TV Markíza bola dňa 10.09.2019 odvysielaná reportáž o seriáli "Sestričky." Štáb nakrúcal v priestoroch Detského kardiocentra rozhovor s vedúcou sestrou Oddelenia anestéziológie a antenzívnej medicíny Mgr. J. Paulovičovou a herečkou Anikó Vargovou. Sestry z Detského kardiocentra sú totiž odborný dozor pri nakrácaní úspešného seriálu.

Detail novinky...

9. 7. 2019

Letný kardiotábor

Aj tento rok sa detičky dlhodobo liečené na srdcové ochorenia mohli zúčastniť letného kardiotábora. Zabávali sa v termíne 29.6. - 13.7.2019 na Duchonke. Potešiť ich prišli aj zo spoločnosti Royal Water. Rozdali deťom liečivú minerálnu vodu, hračky a finančný príspevok. Veľmi pekne zo ❤️ ďakujeme.

Detail novinky...

8. 7. 2019

Nový pavilón DKC

Výstavba Detského kardiocentra, pracoviska NÚSCH, a.s., v Bratislave je vo finále. Lekári a ďalší zdravotnícki pracovníci tak budú môcť liečiť detičky aj vyrastajúcu mládež v moderných špičkových podmienkach. Štáb TA3 spolu s generálnym riaditeľom NÚSCH, a.s., Ing. Mongim Msollym, MBA sa prešiel po nových priestoroch tesne pred dokončením. Ako to tam vyzerá, si môžete pozrieť TU.

Detail novinky...

30. 5. 2019

MDD v DKC

Medzinárodný deň detí v Detskom kardiocentre, pracovisku NÚSCH, a.s. 

Termín: štvrtok 30.5.2019 o 14.00
Miesto: DKC, 5. poschodie, zasadačka

Detičky sa tešili z divadielka, hudobného vystúpenia, zo sladkostí, darčekov. Prišiel aj Mimoň či Batman. ❤️

Detail novinky...

22. 5. 2019

Ocenenie "Biele srdce"

Dňa 17. mája 2019 sa udeľovali ocenenia „Biele srdce." Jedno z nich získal Viliam Záborský (kategória Sestra v praxi).
Srdečne blahoželáme.

 

Detail novinky...

16. 5. 2019

DKC v Dámskom klube STV

Dňa 15. mája 2019 bol pán námestník generálneho riaditeľa pre Detské kardiocentrum MUDr. Marián Hrebík, MPH hosťom v live relácii "Dámsky klub" STV.

Spovedala ho moderátorka Karin Majtánová.

Detail novinky...

24. 4. 2019

Jeden výťažok, päť prístrojov

Spoločnosť CEWE, a.s., sa špecializuje na fotografie, avšak už niekoľko rokov venuje pozornosť a tiež svoje srdce malým pacientom s vrodenou chybou srdca. Už tretí rok sa rozhodli predávať svoj kalendár, z ktorého výťažku pomohli tým, ktorí to tak veľmi potrebujú. Tento rok sa podarilo vyzbierať úctyhodnú a doposiaľ najvyššiu sumu, a to krásnych 9 178 eur. Na oddelenia tak pribudnú štyri nové pulzné oxymetre a tiež jeden prístroj na podporu dýchania pre malých pacientov s vrodenou chybou srdca.

Detail novinky...

16. 4. 2019

Deň Detskej kardiológie

Dňa 27. apríla 2019 sa na Donovaloch uskutočnil "Deň detskej kardiológie." Organizovali ho SKS, Pracovná skupina pediatrickej kardiológie, DKC - pracovisko NÚSCH, a.s., Klinika detskej kardiológie LF UK a Sekcia prevencie kardiovaskulárnych ochorení SPS.

Detail novinky...

2. 4. 2019

Misijný pobyt v Keni

V dňoch 10.-16.3.2019 lekári a sestry z Detského kardiocentra absolvovali zahraničný misijný pobyt v nemocnici v Nairobi. Cieľom slovensko-českého tímu bola operačná a perioperačná starostlivosť o detských pacientov s komplexnými vrodenými chybami srdca, a to v spolupráci s tímom kenských odborníkov. Počas 5 pracovných dní podstúpilo operáciu 9 detí.

Detail novinky...

NÚSCH, a.s., spĺňa požiadavky noriem ISO 9001, ISO 14001, HACCP, ISO 45001, ISO 37001, ESH, EMAS a je držiteľom certifikátov preukazujúcich súlad s uvedenými normami.
Späť na začiatok