Špecializované pracovisko

Zdravie v dobrých rukách

Novinky

5. 1. 2021

Rozhovor v Slovenskom rozhlase

Rozhovor s primárom Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra MUDr. Matejom Nosáľom v Slovenskom rozhlase. Porozprával nielen o medicínskych začiatkoch...

Detail novinky...

4. 9. 2020

Odporúčania DKC

Odporúčania Detského kardiocentra pre návrat do škôl a predškolských zariadení u detí s vrodenými a získanými ochoreniami srdca. Viac informácií TU.

Detail novinky...

2. 9. 2020

Nový prednosta

Novým prednostom Kliniky detskej kardiológie LF UK a DKC od 1.9.2020 je doc. MUDr.. Peter Olejník, Phd.

Dekrét si prevzal z rúk pána prof.MUDr. Juraj Šteňa, DrSc.

 

 

 

Detail novinky...

1. 7. 2020

Minister zdravotníctva SR v NÚSCH

Dlhoročný sen mnohých detských kardiológov a kardiochirurgov sa už čoskoro stane realitou. Na jeseň by sa mala špičková nemocnica pre deti s chorými srdiečkami stať skutočnou. Nemocnica, o ktorej viac ako desaťročie lekári, sestry a ďalší zdravotnícki pracovníci len snívali, tak bude realitou. Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí sa bol 30.06.2020 osobne pozrieť na to, ako „finišujú"  posledné úpravy na projekte a na čo sa môžu malí pacienti a zdravotnícky personál tešiť. Viac informácií a fotografie TU.

Detail novinky...

22. 4. 2020

Pre lekárov

V prípade kontaktu dieťaťa a/alebo osôb žijúcich s ním v spoločnej domácnosti s COVID-19 pozitívnou osobou počas posledných 14 dní, je v prípade plánovaných vyšetrení a hospitalizácií potrebné ich preobjednanie na neskorší termín. Rovnaké odporúčanie platí pre návrat pacienta a/alebo sprievodcu z krajín, ktoré nie sú aktuálne uvedené v tzv. „bezpečnom“ zozname na stránke Úradu verejného zdravotníctva SR.

 

Detail novinky...

15. 1. 2020

nový pavilón DKC

Dominantou komplexu NÚSCH, a.s., je nový pavilón Detského kardiocentra (DKC). Vzniká  na Slovensku unikátne pracovisko, kde sa dostáva pod spoločnú strechu starostlivosť o pacientov s kardiovaskulárnymi ochoreniami od narodenia až do staroby. Súčasťou projektu DKC je aj rozšírenie parkovacích kapacít formou podzemných garáží. Svojím architektonickým riešením a moderným prístrojovým vybavením bude nové DKC jedným z najprogresívnejších zariadení tohto druhu v Európe.

Detail novinky...

3. 1. 2020

Štedrý deň v DKC

Malí pacienti Detského kardiocentra, pracoviska NÚSCH, a.s., sa aj tento rok presne na Štedrý deň mohli tešiť na hračky. Rozdávali im ich a zároveň potešili svojou návštevu generálny riaditeľ NÚSCH, a.s., Ing. Mongi Msolly, MBA a námestník pre Detské kardiocentrum MUDr. Marián Hrebík, MPH. Zo srdca ďakujeme firme SpinMaster.

Detail novinky...

3. 12. 2019

Dar od umelkyne Gordany Glass

Blížia sa Vianoce, a tak sa úžasná umelkyňa GORDANA GLASS rozhodla urobiť radosť na oddelení detskej kardiológie až v americkej Philadelphii. Tento dar vystihujúci nádej v spoločný pokrok dvoch uznávaných nemocníc, by mal priniesť útechu a povzbudenie ich malým pacientom i lekárom, ktorí zasvätili ich pomoci svoj život.
Detské kardiocentrum, pracovisko NÚSCH, a.s., Bratislava & Children Hospital of Philadelphia

Detail novinky...

25. 11. 2019

PURPUROVÉ SRDCE pre DKC

Občianske združenie Malíček každý rok oceňuje tých, ktorí pomáhajú predčasne narodeným deťom. V piatok 22. novembra 2019 sa v Primaciálnom paláci v Bratislave stretli pod jednou strechou ľudia, ktorých spája téma predčasného príchodu na svet. Udalosť sa konala pri príležitosti “Svetového dňa predčasne narodených detí.” Detské kardiocentrum (DKC), pracovisko NÚSCH, a.s., získalo tento rok ocenenie Purpurové srdce. ❤️ Za celý kolektív ho prevzal pán námestník GR pre DKC MUDr. Marián Hrebík, MPH.

 

Detail novinky...

31. 10. 2019

XXV. Memoriál Ireny Jakubcovej

Slovenská kardiologická spoločnosť, Pracovná skupina pediatrickej kardiológie, Detské kardiocentrum - pracovisko NÚSCH, a.s. a Klinika detskej kardiológie LF UK usporiadali v dňoch 14. a 15.11.2019XXV. Memoriál prof. Ireny Jakubcovej "Prvá informácia." Podujatia sa zúčastnila aj pani ministerka zdravotníctva SR doc. MUDr. Andrea Kalavská, PhD.

Detail novinky...

NÚSCH, a.s., spĺňa požiadavky noriem ISO 9001, ISO 14001, HACCP, ISO 45001, ISO 37001, ESH, EMAS a je držiteľom certifikátov preukazujúcich súlad s uvedenými normami.
Späť na začiatok